5911
צור קשר עם תהילים.net
סגולות שירים מאמרים הקדשות תרום לנו תקשורת
יום בחודש יום בשבוע
השם שלך בתהילים שאל בתהילים
חיפוש באתר

מעלת לימוד התהילים של דוד המלך

 תרום לאמירת תהילים והקדשתך תופיע כאן הוסף הקדשה
אמירת תהילים, סגולות וישועות מתהלים
דוד המלך ע"ה אומר בתהלים (ס"א) "אגור באהלך עולמים" שואלת על כך הגמרא (מסכת יבמות צ"ו ע"ב – צ"ז ע"ה) וכי אפשר לו לאדם לגור בשני עולמים? אלא התפלל דוד המלך ע"ה לפני הקב"ה וביקש יהי רצון שיאמרו דבר שמועה מפי בעולם הזה (פירוש:יהי רצון שיאמרו דברי תורה בשמי בעולם הזה לאחר פטירתי).
שהרי אמר רבי יוחנן משמו של רבי שמעון בר יוחאי זיע"א כל תלמיד חכם שאומרים דבר שמועה מפיו בעולם הזה שפתותיו דובבות בקבר!
למדנו מהגמרא הנ"ל את המעלה האדירה שיש לצדיק כאשר אומרים דברי תורה בשמו, עד כי ממש מחיים אותו בקבר ושפתיו נעות – דובבות כאילו היה חי.
כתב על כך הגאון מהרח"א אוסטרולה בספרו "בן אברהם" בביאורו את "שפתותיו דובבות": לפי זה הגורם שיהיה החכם חי אחרי מותו, גם הוא זוכה ויושב במחיצתו שהרי הוא גרם להחיותו ואין ספק כשהוא בא לעולם הבא, החכם בעצמו עם אוהביו יוצאין לקראתו לקבל פניו!!!
וממשיך הרב ואומר – "יוצא מכך שכל המדפיס ספרים מממונו להוציא לאור תורה, זוכה ויושב בעולם הבא במחיצת החכם מחבר הספר, שהרי על ידו יצא הספר ותרבה הדעת בכל עת, ואם חלילה היה גנוז הספר לא היו לומדים בו" כל שכן מי שלומד בספר, שהמחבר מתפלל עליו במרומים.

- תרום לאתר והיה שותף לזכויות אמירת תהילים 24 שעות ביממה -
             שלח לחבר
אוהב לטייל ? בא לעשות מזה כסף ! לחץ כעת.
4654
תגיות
מזמורים המלך משאלה נפטרים איברים זוגיות סגולות נישואין עיניים אם שכולה רע הנגן שלימה הצלחה תהילים תנאי שימוש בית להבריח שונאיך שיר קשיים ישועה כבוד הרבים זהירות טוב חתונה מעלה ים ישועות חולי מוצלח אישה דוד אנשים מריבה יהבו ניצחון טובה סגולה שלא יחלש זיווג עבודה בן נחש רבים תמותה הצלחות מציאת זיווג לימוד בשבת לימוד נשמה רפואה עין פרסם זיכויי שואב מים מעלת דוד המלך גוזר


מקבוצת מפעל הלכה ברשת   ‎©‎ All Rights Reserved, tehilim.net